Witaj na naszej stronie

Zanim zapoznasz się z jej treścią, odpowiedz nam na pytanie.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Alkohol a udana impreza

Alkohol a udana impreza

Porady, jak bezpiecznie cieszyć się imprezą: Jedzenie, umiar i wybór

Porada 1 / Na imprezę nie przychodź głodny

Pamiętaj o tym, aby zjeść przed wyjściem na imprezę. Jeśli to ty zapraszasz gości, nie zapomnij podać im czegoś do jedzenia. Picie na pusty żołądek sprawia, że alkohol “uderza do głowy” znacznie szybciej.

Porada 2 / Nie przekraczaj granicy swoich możliwości

Organizm każdego człowieka reaguje na alkohol inaczej i ta sama ilość wypitego trunku może dać zupełnie inne efekty u różnych osób. Nauka tego, ile można wypić, nie zajmuje aż tak dużo czasu, a na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Porada 3 / Nie musisz wypić z każdym

“Ze mną nie wypijesz”!? – to może być ostatnie zdanie, które zapamiętasz z imprezy. Alkoholowe zabawy często prowadzą do tego, że pije się za dużo i za szybko. To zazwyczaj kończy się źle i może mieć naprawdę poważne konsekwencje. Na imprezie zawsze dzieje się tyle, że spokojnie można zrezygnować z tego typu zabaw.

Porada 4 / Pij wodę lub inne napoje pomiędzy kolejnymi drinkami

Picie na pusty żołądek to bardzo zły sposób spożywania alkoholu. Ponadto alkohol odwadnia organizm. Regularne picie wody lub innych napojów pozwoli organizmowi pozostać nawodnionym, dzięki czemu zachowa siłę, żeby dotrwać do jej końca.

Porada 5 / Przestań pić, gdy tylko zaczniesz czuć się nietrzeźwy

Symptomy, które podpowiadają, że już czas przestać, to niemożliwość zebrania myśli, rozmazany obraz, trudności z wymową i problem z utrzymaniem równowagi.

Porada 6 / Jak bezpiecznie wrócić do domu

Warto pamiętać, aby przed imprezą zrobić wszystko, by po imprezie bezpiecznie wrócić do domu. Przed wyjściem należy spytać o dokładny adres, pod którym odbywać się będzie zabawa, sprawdzić nocne połączenia do domu lub zapisać sobie numer taksówki w telefonie. Tuż przed wyjściem warto sprawdzić, czy mamy wszystko ze sobą – klucze do mieszkania, pieniądze na taksówkę i doładowane konto w telefonie.